מפעילות הקליניקה

עדכונים מפעילות הקליניקה תש"ף

 

פברואר 2020

 • שמחים לעדכן שבזכות פעילות הקליניקה ראש עיריית ירושלים, משה לאון הסיר את כל החסימות של תושבי העיר מהעמודים הרשמיים שלו ברשתות החברתיות, וביניהם שני פונים שייצגה הקליניקה, מר יוסי סעידוב והגב' הדס לבמור. ראו המענה שהתקבל מעיריית ירושלים.

   

ינואר 2020

 • שמחים לעדכן שערר שהגישה הקליניקה בשם פונה שתמונות המעידות על נטיותיו המיניות פורסמו ללא הסכמתו, התקבל. בזכות הערר המשטרה פתחה את תיק החקירה ונוקטת בפעולות חקירה נוספות על מנת לאתר את המפרסם. ראו תשובת המשטרה.

   

 • הקליניקה והתנועה לחופש המידע פנו בפניה משותפת ליחידת הסייבר בפרקליטות המדינה. זאת בעקבות מענה של יחידת הסייבר לבקשת חופש מידע לפיו תוכן הביטויים אותם היחידה מבקשת מהרשתות החברתיות להסיר אינו מתועד. לעמדתנו על יחידת הסייבר חלה חובה משפטית לתעד תוכן ביטויים אלה, על מנת שניתן יהיה לבחון ולבקר את שיקול הדעת של היחידה בעת הגשת בקשות להסרת תוכן, הפוגעות בזכות לחופש הביטוי במרחב הסייבר. קראו את המכתב.

   

 • הקליניקה והתנועה לחופש המידע פנו יחד לחברת פייסבוק על מנת לבקש מפייסבוק לספק לציבור מידע על התכנים שהוסרו על ידיה בשנה האחרונה, שנה בה התקיימו שלוש מערכות בחירות בישראל. ביקשנו לקבל מידע אודות כמות הסרת התכנים שסווגו כפוליטיים, כמות החשבונות שנחסמו בשל הפצת תוכן זה, הליך ההחלטה לגבי הסרת תכנים, ואיכות הסיווג של התוכן שיש להסיר בשפות שונות. קראו את המכתב.

   

דצמבר 2019

אוקטובר 2019

 • עו"ד דנה יפה משוחחת עם איש התקשורת והטכנולוג עידו קינן בפודקסט 'שרת התרבות' על הפעילות של הקליניקה לזכויות אדם במרחב הסייבר בשנה האחרונה -  מה עושה קצין השיימינג של המשטרה? אילו חובות יש לרשתות חברתיות כלפי ציבור המשתמשים שלהם? האם הביטוח הלאומי עוקב אחרינו ברשתות החברתיות ועוד נושאים. מוזמנים להאזין!.