אודות

המרכז לחינוך משפטי קליני פועל בתוך הפקולטה למשפטים תוך שהוא משלב תיאוריה ופרקטיקה משפטית. במרכז פועלות כיום שמונה קליניקות המעניקות שירותים משפטיים לאוכלוסיות מוחלשות ובהן: נשים עצמאיות, אנשים עם מוגבלויות, אנשים החיים בעוני, נוער בסיכון, אנשים בהליך פלילי, נשים חרדיות, אוכלוסיות עולים ועוד. הקליניקות משלבות סיוע פרטני יחד עם קידום המחקר ועיצוב המדיניות בתחומים הרלוונטיים בהם עוסקות הקליניקות. את הקליניקות מנחים עורכי דין מהשורה הראשונה המהווים את סגל המרכז הקליני, וכן חברים מהסגל האקדמי של הפקולטה, כאשר בכל קליניקה פעילים בין 10 ל-20 סטודנטים וסטודנטיות וסך הכל כ- 130 סטודנטים/ות בכל שנה. המרכז הקליני בפקולטה מטפל בכ-700 פניות מדי שנה, מקדם עשרות פרויקטים לשינוי מדיניות, עורך כנסים וימי עיון, מעביר סדנאות ידע לקהל הרחב, וכן מקיים שולחנות עגולים עם קובעי מדיניות לשינוי המצב הקיים כאשר אנו מזהים בעקבות הפעילות ״בשטח״ בעיה משפטית מערכתית.

ייחודה של התוכנית הקלינית בכך שהיא כוללת את הסיוע לאוכלוסיות מוחלשות במסגרת התהליך החינוכי של סטודנטים/ות למשפטים – דור העתיד של המשפטנים המובילים בישראל – תוך גיבוש תפיסתם הפרופסיונאלית ככזו הכוללת מחויבות לקהילה ורגישות חברתית. במקביל, פעילות זו מעשירה באופן משמעותי את תוכנית הלימודים ומאפשרת הבנה של הפער בין המשפט עלי ספר והמשפט במציאות. כיום קליניקות מהוות חלק בלתי נפרד מתוכנית הלימודים בכל הפקולטות למשפטים בישראל, כמו גם במרבית הפקולטות בעולם הרחב.

ניתן ליצור איתנו קשר במספר טלפון 02-5882554; לשלוח פקס למספר 02-5882544; או לשלוח דוא"ל לכתובת: law_clinics@savion.huji.ac.il

אפשר לעקוב אחרינו גם בפייסבוק ובאינסטאגרם