סיקורים תקשורתיים של פעילות המרכז הקליני בשנה"ל תשע"ט

 1. כתבה באתר "ירושלים mYnet": "החלטה לקויה מיסוד": הנערות בהוסטלים בירושלים עתרו לבג"ץ נגד הרפורמה של משרד הרווחה (13.5.2019)
  בעתירה שהגישו הנערות הן מבקשות מבית המשפט להוציא צו מניעה על הקפאת ההליכים. "עניינה של עתירה זו היא בדיני נפשות כאשר המשרד האמון על הטיפול בהם מקבל החלטות בתהליך לקוי מיסודו". משרד העבודה והרווחה: "אנו נערכים לפרסום מכרזי הפעלה חדשים והם צפויים להתפרסם במהלך חודש מאי".
   
 2. כתבה באתר "הארץ": עובדי חמישה מעונות נוער עומדים בפני פיטורים לקראת סגירתם (10.05.2019)
  משרד הרווחה טוען כי ההוסטלים ייסגרו זמנית, אך לא פרסם מכרז להפעלתם מחדש ולא הציג חלופה עבור המטופלות. עתירה הוגשה נגד ההחלטה ו-200 מרצים מהאוניברסיטה העברית ביקשו מהשר כץ למנוע את הסגירה.
   
 3. כתבה באתר "המקום"חוסר שקיפות, מידור עובדים, שינויים פתאומיים: אלין אלול ניצבת במרכז דו"ח המבקר על משרד הרווחה(7.5.2019
  דו"ח המבקר על המשרד הרווחה שיצא אתמול מבהיר כי מינויה של אלין אלול, ראש אגף תקון, הינו בעייתי וכי על נציבות המדינה לבחון את הישארותה בתפקיד. אבל כל זה לא הפריע לה להודיע בפתאומיות על סגירת חמישה הוסטלים לנוער בסיכון. "היא מבטלת אנשים ועבודה קשה", אומרת בוגרת ההוסטלים. משרד הרווחה: "פועלים לקידום ושיפור משמעותי באיכות הטיפול". פרק שלישי ואחרון בתחקיר על חיסול ההוסטלים לנוער בסיכון.
   
 4. כתבה באתר "הארץ": משרד החינוך אישר נוהל שמנע מעבר תלמידים מזרחים לבתי ספר אשכנזיים בחינוך החרדי (27.01.2019)
  הנוהל מנע מעבר בין רשתות החינוך החרדיות כדי לשמור על "רצף פדגוגי". הורה: מחפשים טענות כדי לדחות אותנו. רק לאחרונה הסיר המשרד את התמיכה בנוהל.
   
 5. כתבה באתר "הארץ": ליקויים באתר הביטוח הלאומי בערבית מקשים על אזרחים לממש את זכויותיהם (3.1.2019)
  בבדיקה שנערכה באוניברסיטה העברית נמצא כי ישנם דפים שכלל לא תורגמו לערבית, ובכאלה שכן - חסר מידע חשוב והתחביר משובש ומסרבל. עו"ד בקליניקה לסיוע משפטי: "התרשלות חמורה.