הקליניקה לרב-תרבותיות ומגוון

דוגמאות מפעילות הקליניקה

עדכונים מפעילות הקליניקה בשנת תש"פ

כללי

במהלך שנת הלימודים טיפלה הקליניקה לרב תרבותיות ומגוון ב-31 תיקים ובכלל זה שני תיקים שהתנהלו בערכאות משפטיות. בנוסף קידמה הקליניקה שבעה נושאים לשינוי מדיניות בהם עסקה  באפליית חרדיות מזרחיות במערכת החינוך, בית תפילה למוסלמים בבית החולים ועוד.

ייצוג וסיוע משפטי לפונים/ות

הקליניקה לרב תרבותיות ומגוון שלחה מכתב התראה בגין אפליה בראיון עבודה בשם פונה

הקליניקה לזכויות נשים בעבודה

הקליניקה לרב תרבותיות ומגוון שלחה מכתב התראה בגין אפליה בראיון עבודה על רקע לאום ומקום מגורים.

לחצו כאן לקריאת מכתב ההתראה.

 

הקליניקה לרב תרבותיות ומגוון הגישה תלונה לנציבות שירות המדינה

הקליניקה לזכויות נשים בעבודה

הקליניקה לרב תרבותיות ומגוון הגישה תלונה לנציבות שירות המדינה על רקע התנהלות נגועה בגזענות על רקע לאום ומין מצד מנהל פניות צבור של עריית נוף הגליל והייעדר שקיפות מצד העיריה.

דבר הצוות

כולנו כנראה שמענו את הביטוי "רב תרבותיות" יותר מפעם בעבר – בישראל הביטוי הזה אולי מאוד מדובר, אבל לא מאוד מתורגל בפרקטיקה. איך מייצרים מדיניות של רב-תרבותיות? כיצד המשפט יכול לסייע? האם יש קשר הכרחי בין המאבק באפליה ובגזענות לבין קידום מדיניות כזו? הקליניקה לרב-תרבותיות ומגוון מנסה לענות על השאלות המורכבות האלה.

סטודנטים/ות בקליניקה לומדים על סוגיות תיאורטיות של רב-תרבותיות בארץ ובעולם ובמקביל עוסקים בפרויקטים מעשיים שמתרגמים את החקירה התיאורטית הזו למציאות. במסגרת פעילותה, מלווה הקליניקה שורה ארוכה של קהילות ויחידים שמופלים בישראל על בסיס זהותם האתנית, המגדרית והדתית.

הקליניקה לרב-תרבותיות ומגוון

 

הקליניקה לרב תרבותיות עוסקת בקשת הרחבה של הזכויות הנגועים באפליה למגוון האוכלוסיות השונות בישראל.  אחת המטרות של הקליניקה לחקור את המפגש הטעון והמסקרן בין הקבוצות התרבותיות השונות המרכיבות את הפסיפס הישראלי. התיקים בהם ייצגה הקליניקה בשנים האחרונות נוגעים לעולמי משפט שונים- הדין האזרחי, מנהלי והפלילי. 

"ניסוי" הרב-תרבותי בישראל ובעולם יידון במהלך השיעורים העיוניים בקליניקה על קשייו והצלחותיו, ותוך התייחסות פרטנית לקבוצות שונות, בהן גם (אך לא רק) חרדים/ות, ערבים/ות-פלסטינים/ות, יוצאי/ות אתיופיה, מזרחים/ות, דוברי/ות רוסית ולהט"בים.