עו"ד נסרין עליאן

Nisreen_Alayan
מנחה קלינית, הקליניקה לרב תרבותיות ומגוון
חדר 410
02-5881132
מנחה קלינית, הקליניקה לרב תרבותיות ומגוון

נסרין, בעלת ותואר שני במשפט ציבורי מאוניברסיטת ת"א, ואוניברסיטת נורת` ויסטרן, בשיקגו בארה"ב, תואר ראשון במשפטים מהמכללה האקדמית למשפט ולעסקים, ותואר ראשון כללי מהאוניברסיטה הפתוחה בהתמקדות בתקשורת.

היא הצטרפה לאגודה לזכויות האזרח בישראל ב-2008, כעו"ד ועובדת שטח בפרויקט זכויות האדם בירושלים המזרחית במרוצת השנים גם ניהל את המחלקה לירושלים המזרחית, לאחר מכן השתלבה בצוות היחידה לזכויות המיעוט הערבי, שם התמקדה בזכות לשוויון בהקצאת משאבים ובנגישות לשירותים ציבוריים. בעבר מילאה נסרין את תפקיד דוברת ארגון 'בצלם' בשפה הערבית, ולאחר מכן עבדה כעוזרת פרלמנטרית בכנסת.

מאז 2016 עובדת נסרין במרכז לחינוך קליני, היא ליוותה את הפרויקט של מזרח ירושלים בקליניקה לייצוג אנשים בפריפריה אשר עוסקת בממדי העוני והשפעתו על התושבים מול הביטוח לאומי, לשכת תעסוקה, הוצאה לפועל, עיריית ירושלים. ובמקביל ניהלה את הקליניקה לרב תרבותיות ומגוון אשר עוסקת בייצוג וקידום מדיניות על רקע אפליה בכל קשת וממדיו הרוחביים למגוון האוכלוסיות בישראל פלסטינים, חרדים, טרנסג'נדרים, יוצאי אתיופיה.  בנוסף נסרין מנחה ומעבירה סדנאות, סיורים והכשרות בתחומי עיסוקה.