Table of Contents

מידעון 9

 

9newMainPicture

יום ראשון, 29 ליוני, גיליון מס' 9

המרכז לחינוך משפטי קליני מוציא לאור את מידעון מספר 9. אנו מאחלות/ים לכן/ם קריאה מעניינת ומהנה ונשמח מאד לקבל תגובות ולהמשיך את הדיאלוג בדף הפייסבוק של המרכז.

סגל המרכז לחינוך משפטי קליני

electricityImgהקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלות הגישה במהלך חודש יוני 2014 תביעה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, כנגד חברת החשמל, בשם עובד שהופלה לרעה בקבלה לעבודה עקב מוגבלותו. התביעה מעלה טענה לאפליה בקבלה לעבודה, תוך שהיא שמה דגש על כך שחברת החשמל הפרה את חובתה לדאוג לייצוג הולם של א/נשים עם מוגבלות בקרב עובדיה, וזאת בניגוד לקבוע בסעיף 9 לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות, תשנ"ח - 1998.  

קרא/י עוד

 

 

 

economyהקליניקה לכלכלה קהילתית וחברתית ערכה חוות דעת  המציעה פתרונות לקידום רכש מקומי ברשויות מקומיות, דרך תיקוני חקיקה וקידום הצעת חוק חדשה. חוות הדעת נכתבה על ידי הסטודנטים/יות בקליניקה, בהנחיית עו"ד לנא ורור ופרופ' ברק מדינה. חוות הדעת דנה בחסמים העומדים בפני עסקים קטנים מקומיים בנגישות למכרזי רשות ועל דרכים מוצעות לפתרון חסמים אלו ומתן עדיפות לעסקים מקומיים קטנים.

קרא/י עוד

 

 

paisמדי שנה מחולקים כספי הרווחים של מפעל הפיס, בסך של מאות מיליוני שקלים, לטובת פרויקטים בתחומי החינוך, החברה והתרבות ברשויות מקומיות ברחבי הארץ. בשנים האחרונות, רבו המקרים בהם מבקשים נושים של רשויות מקומיות, בעיקר עניות, להטיל עיקולים על כספים אלו על מנת לפרוע את חובותיהן כלפיהם. לאור התעצמותה של התופעה, התבקשה הקליניקה לייצוג אוכלוסיות בפריפריה לכתוב חוות דעת בנושא.  

קרא/י עוד

 

 

עו"ד בנעלי בית - פרופסור אביעד הכהןaviad

 "...בעיניי, המשפט הוא שליחות ולא רק מקצוע. חלק מ"תיקון עולם",..."   

קרא/י עוד

 

 

 

 

 

דבר הסטודנטית - קרן בן צבי

".... לאחר כשנה של עבודה מאומצת, נוכחתי לדעת שערכה של הקליניקה בא לידי ביטוי לא רק בממד המשפטי-מקצועי של הפעילות הקלינית,

אלא גם בממד החברתי...."
  קרא/י עוד

 

עדכונים מהעת האחרונה

  • הקליניקה לזכויות אדם בינלאומיות בשיתוף עם מרכז מינרבה ערכה במהלך חודש מאי  שולחן עגול בנושא הזכות לשירותי רווחה של קטינים מבקשי מקלט. במסגרת השולחן הוצג נייר עמדה בנושא אשר חובר על ידי  הקליניקה. 

  • בהתאם לבקשתה של הקליניקה לזכויות ילדים ונוער, ביום ה-11.6.14, הורה בית המשפט השלום ברחובות על מתן צו הרחקה לעבריין מין , המתגורר במרחק של כ-50 מ' מקטינה שנפגעה מינית על ידו. 

  • הקליניקה לזכויות נשים בעבודה קיימה שלוש הכשרות לעובדות/ים "כוח לעובדים" שמטרתן לסייע לארגון לקדם שוויון מגדרי במקומות עבודה באמצעות הסכמים קיבוציים. 

  • הקליניקה לכלכלה קהילתית וחברתית סייעה לבעל עסק זעיר בירושלים להגיש תביעה קטנה כנגד חברה אשר השכירה לו נכס לצורך הפעלת העסק.

  • במהלך חודש יוני נערכה סדנה עבור ארגוני החברה האזרחית, שעניינה כתיבת דו"חות צללים לוועדות זכויות האדם של האו"ם, על ידי הקליניקה לזכויות אדם בינלאומיות ומרכז מינרבה.

  • הקליניקה לזכויות ילדים ונוער קיימה במהלך חודש יוני ארבעה משפטים מבוימים במסגרת תוכנית "דיני רחוב". המשפטים הוצגו על ידי בני ובנות נוער ממעון "מסילה", שירות מבחן לנוער של מערב ומזרח ירושלים, והוסטל בית עלם.  

  • ב-2.6.14 קיימה הקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלות פאנל בנושא אקטיביזם של אנשים עם מוגבלויות בישראל. הפאנל נסב סביב היישום הישראלי לעיקרון שנקבע ע"י אוכלוסיית האנשים עם מוגבלות בארה"ב: "Nothing about us without us".

  • ביום 12.6.14 הורה בית המשפט השלום בירושלים על דחיית כתב תביעה ללא צו להוצאות של רשות השידור כנגד ט.ד., אשר יוצג על ידי הקליניקה לייצוג אוכלוסיות בפריפריה.

  • בעקבות פעילות הקליניקה לזכויות בהליך הפלילי במהלך שנת הלימודים תשע"ד, בוטלו מספר כתבי אישום כנגד נאשמים אשר יוצגו על ידי הקליניקה.

לעדכונים בהרחבה לחצו כאן.

 

facebookyoutube

 

 

המרכז לחינוך משפטי קליני, האוניברסיטה העברית בירושלים
טל': 02-5882554

להסרה מרשימת התפוצה לחץ כאן
כל הזכויות שמורות, המרכז לחינוך משפטי קליני © 2014