קליניקות כללי

סיקורים תקשורתיים של פעילות המרכז הקליני בשנה"ל תשע"ט

  1. כתבה באתר "ירושלים mYnet": "החלטה לקויה מיסוד": הנערות בהוסטלים בירושלים עתרו לבג"ץ נגד הרפורמה של משרד הרווחה (13.5.2019)
    בעתירה שהגישו הנערות הן מבקשות מבית המשפט להוציא צו מניעה על הקפאת ההליכים. "עניינה של עתירה זו היא בדיני נפשות כאשר המשרד האמון על הטיפול בהם מקבל החלטות בתהליך לקוי מיסודו". משרד העבודה והרווחה: "אנו נערכים לפרסום מכרזי הפעלה חדשים והם צפויים להתפרסם במהלך חודש מאי".
     

מפגש שני "כשפרקטיקה פוגשת אקדמיה" בנושא: התייחסות המשפט הישראלי ל"בגירים – צעירים"

מיקום: 
חדר 405, בית מאירסדורף, האוניברסיטה העברית- קמפוס הר הצופים.
ג', 20/03/2018 - 16:00

 

המרכז לחינוך משפטי קליני מזמין את הציבור למפגש השני בסדרת המפגשים על סוגיות חברתיות בוערות בסדר היום הישראלי "כשפרקטיקה פוגשת אקדמיה" באירוח הקליניקה לזכויות ילדים ונוער.
המפגש יתקיים ביום ג', ה- 20.3.18, בין השעות 16:00-18:00, בבית מאירסדורף, באוניברסיטה העברית- קמפוס הר הצופים.

 

ההתייחסות לקבוצת הגיל של בני 18-25,  גיל הביניים שאחרי תקופת הילדות, מעסיקה הן את אנשי המדע העוסקים בהתפתחות נפש האדם, הן מי שאחראים על קביעת מדיניות החברתית בנוגע לקבוצה זו והן את אנשי המשפט.  

סיקורים תקשורתיים של פעילות המרכז הקליני בשנה"ל תשע"ו

 

  1. עו"ד באנה שגרי-בדארנה מהקליניקה לזכויות אדם בינלאומיות, השתתפה ביום ה-25.11.15 (היום הבינלאומי לציון המאבק באלימות נגד נשים) בראיון בשפה הערבית בתוכנית הבוקר של אימאן אלקאסם ברשת קול ישראל. במסגרת הראיון, עו"ד שגרי-בדארנה התייחסה לפעילות הקליניקה בהקשרים מגדריים.

     

אודות

המרכז לחינוך משפטי קליני בפקולטה למשפטים שבאוניברסיטה העברית מאפשר חוויה לימודית ייחודית המשלבת לימוד אקדמי עם עבודה מעשית.

מתוך תפיסה שלכל אדם מגיעה נגישות לצדק ולהליך הוגן, המרכז מעניק סיוע משפטי חינם למגוון אוכלוסיות מוחלשות, ביניהם אנשים עם מוגבלות, אנשים החיים בעוני, פליטים ומבקשי מקלט, אנשים הפותחים עסקים זעירים, נוער בסיכון, אנשים המואשמים בפלילים, נשים חרדיות, אוכלוסיות עולים ועוד.

הסיוע ניתן על ידי סטודנטים וסטודנטיות למשפטים, בהנחייתם של עורכי דין מהשורה הראשונה, המהווים את סגל המרכז הקליני.