קליניקות כללי

סיקורים תקשורתיים של פעילות המרכז הקליני בשנה"ל תשע"ט

  1. כתבה באתר "הארץ": משרד החינוך אישר נוהל שמנע מעבר תלמידים מזרחים לבתי ספר אשכנזיים בחינוך החרדי (27.01.2019)
    הנוהל מנע מעבר בין רשתות החינוך החרדיות כדי לשמור על "רצף פדגוגי". הורה: מחפשים טענות כדי לדחות אותנו. רק לאחרונה הסיר המשרד את התמיכה בנוהל.
     

מפגש שני "כשפרקטיקה פוגשת אקדמיה" בנושא: התייחסות המשפט הישראלי ל"בגירים – צעירים"

מיקום: 
חדר 405, בית מאירסדורף, האוניברסיטה העברית- קמפוס הר הצופים.
2018-03-20 16:00

 

המרכז לחינוך משפטי קליני מזמין את הציבור למפגש השני בסדרת המפגשים על סוגיות חברתיות בוערות בסדר היום הישראלי "כשפרקטיקה פוגשת אקדמיה" באירוח הקליניקה לזכויות ילדים ונוער.
המפגש יתקיים ביום ג', ה- 20.3.18, בין השעות 16:00-18:00, בבית מאירסדורף, באוניברסיטה העברית- קמפוס הר הצופים.

 

ההתייחסות לקבוצת הגיל של בני 18-25,  גיל הביניים שאחרי תקופת הילדות, מעסיקה הן את אנשי המדע העוסקים בהתפתחות נפש האדם, הן מי שאחראים על קביעת מדיניות החברתית בנוגע לקבוצה זו והן את אנשי המשפט.  

סיקורים תקשורתיים של פעילות המרכז הקליני בשנה"ל תשע"ו

 

  1. עו"ד באנה שגרי-בדארנה מהקליניקה לזכויות אדם בינלאומיות, השתתפה ביום ה-25.11.15 (היום הבינלאומי לציון המאבק באלימות נגד נשים) בראיון בשפה הערבית בתוכנית הבוקר של אימאן אלקאסם ברשת קול ישראל. במסגרת הראיון, עו"ד שגרי-בדארנה התייחסה לפעילות הקליניקה בהקשרים מגדריים.

     

אודות

המרכז לחינוך משפטי קליני בפקולטה למשפטים שבאוניברסיטה העברית מאפשר חוויה לימודית ייחודית המשלבת לימוד אקדמי עם עבודה מעשית.

מתוך תפיסה שלכל אדם מגיעה נגישות לצדק ולהליך הוגן, המרכז מעניק סיוע משפטי חינם למגוון אוכלוסיות מוחלשות, ביניהם אנשים עם מוגבלות, אנשים החיים בעוני, פליטים ומבקשי מקלט, אנשים הפותחים עסקים זעירים, נוער בסיכון, אנשים המואשמים בפלילים, נשים חרדיות, אוכלוסיות עולים ועוד.

הסיוע ניתן על ידי סטודנטים וסטודנטיות למשפטים, בהנחייתם של עורכי דין מהשורה הראשונה, המהווים את סגל המרכז הקליני.

מידעון 3

newbanner2012

 

מידעון 3- המרכז לחינוך משפטי קליני